Ndërlidhjet

Merkel voton kundër legalizimit të martesave të homoseksualëve


Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka votuar kundër legalizimit të martesave të personave me gjini të njëjtë. Ajo ka thënë se beson se martesa duhet të jetë në mes të një burri dhe një gruaje. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG