Ndërlidhjet

Përtej orës së Gjeografisë: Aventurat e Valdete Qollakut shtigjeve malore


Përtej orës së Gjeografisë: Aventurat e Valdete Qollakut shtigjeve malore
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:25:43 0:00

Eksplorimi i maleve është pasioni më i madh i Valdete Qollakut. Dikur mësimdhënëse e lëndës Gjeografi, Valdetja para më shumë se 15 vjetësh bëri ngjitjen e parë malore, dhe, që nga ajo ditë, nuk iu nda më malit. Mes tjerash, ajo rrëfen për ecjet krejtësisht e vetme në malet e veriut të Shqipërisë, shoqëritë që krijohen në ekspedita të tilla, si dhe lidhjen e saj të veçantë me natyrën.

XS
SM
MD
LG