Ndërlidhjet

"Ai vetëm emrin babë e ka": E mbijetuara e dhunës në familje që iku nga i ati


"Ai vetëm emrin babë e ka": E mbijetuara e dhunës në familje që iku nga i ati
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:30:21 0:00

Në këtë episod special të podkastit Libertas, një e mbijetuar e dhunës në familje rrëfen historinë e saj, nga vdekja e bashkëshortit e deri tek dhuna psikike e fizike që ia shkaktoi i ati saj. Në këtë rrëfim, ajo tregon përballjen me dhunën sistematike, shpeshherë në prani të dy fëmijëve të saj, si dhe momentin kur vendosi ta raportonte babanë e saj në polici. Mes tjerash, ajo rrëfen për trajtimin e traumave dhe për ëndrrat e lëna në gjysmë.

XS
SM
MD
LG