Ndërlidhjet

Bangladeshi mban tubimin e dytë më të madh të myslimanëve në botë


Bangladeshi mban tubimin e dytë më të madh të myslimanëve në botë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Qindra mijëra myslimanë u mblodhën për t’u falur bashkë në qytetin Tongi, në Bangladesh, në kuadër të Kongregacionit Global (apo Bishwa Ijtema, në gjuhën lokale), i cili përbën tubimin e dytë më të madh të myslimanëve në botë, pas haxhillëkut në Mekë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG