Ndërlidhjet

Bastisja vdekjeprurëse e KGB-së në Bjellorusi


Bastisja vdekjeprurëse e KGB-së në Bjellorusi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Një video dramatike, e publikuar nga autoritetet bjelloruse, mëton të shfaqë një përleshje të armatosur gjatë një bastisjeje nga Komiteti Shtetëror i Sigurisë (KGB) i Bjellorusisë, gjatë së cilës dy persona raportohet të jenë vrarë. KGB-ja ka thënë se njëri ndër oficerët e saj është vrarë, bashkë me një burrë që ndodhej brenda një banese, i identifikuar nga disa burime bjelloruse si Andrey Zeltsar. Incidenti ka ndodhur teksa po vazhdon shtypja e aktivistëve prodemokratikë. Figurat opozitare e kanë dënuar përdorimin e dhunës nga KGB-ja, dhe kanë hedhur dyshime për vërtetësinë e videos. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG