Ndërlidhjet

Nuk gjeti punë në shtet, krijoi biznes me bletë


Nuk gjeti punë në shtet, krijoi biznes me bletë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Jehona Abdullahu Dabiqaj, nga Prilepi i Deçanit, ka vite që udhëheq një biznes familjar me qindra koshere me bletë. E diplomuar për Menaxhim dhe Teknologji, Jehona nuk ka arritur të gjejë punë si mësimdhënëse, përkundër përpjekjeve të saj. Sot, u bën thirrje edhe grave të tjera pa punë që ta shqyrtojnë bletarinë si mundësi fitimprurëse për familjet e tyre.

XS
SM
MD
LG