Ndërlidhjet

Qendra mësimore e Elmirës ku diversiteti festohet dhe ëndrrat s'njohin kufij


Qendra mësimore e Elmirës ku diversiteti festohet dhe ëndrrat s'njohin kufij
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Elmira Pajaziti, një 28-vjeçare nga Gjakova, nisi luftën ndaj paragjykimeve duke hapur të vetmen qendër mësimore në Kosovë që drejtohet nga një pjesëtare e komunitetit egjiptian. Përkushtimi i saj ndaj edukimit, me gjithë sfidat në të cilat ka hasur, ka ndihmuar në krijimin e një hapësire të sigurt për fëmijët.

XS
SM
MD
LG