Ndërlidhjet

Puna në çerdhe, inspirim i Ymrijes për të shkruar libra për fëmijë


Puna në çerdhe, inspirim i Ymrijes për të shkruar libra për fëmijë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Për shumë dekada, Ymrije Beqiri, mbajti në sirtarët e saj qindra dorëshkrime për shkak se nuk kishte mundësi financiare t’i botonte ato. Por, ky fakt nuk e ndaloi atë që të punonte pa u ndalur për të arritur suksesin që ka sot - botimin e 21 librave me tematika të ndryshme: për fëmijë, jetën, qytetin, atdheun dhe një monografi për viktimat e luftës.

XS
SM
MD
LG