Ndërlidhjet

Dashuria për shkrimin që ndriçoi errësirën e Fjollës


Dashuria për shkrimin që ndriçoi errësirën e Fjollës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Disa vjet pasi humbi shikimin, Fjolla Muhaxhiri-Agusholli vendosi të shkruajë romanin e saj të parë, “Trëndafili që nuk e vyshkën stuhitë”. Duke shkruar, ajo synon të realizojë ëndrrën e saj, si dhe t’i motivojë të gjithë personat e verbër që të punojnë dhe të jetojnë të barabartë me të tjerët.

XS
SM
MD
LG