Ndërlidhjet

Mushkolaj: Mosverifikimi nga mediat online çon në dezinformim


Mushkolaj: Mosverifikimi nga mediat online çon në dezinformim
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:16 0:00

Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës (KMSHK) ka prezantuar raportin hulumtues “Keqinformimi, dezinformimi dhe lajmet e rreme në mediat online në Kosovë”. Në një bisedë me Radion Evropa e Lirë, drejtori ekzekutiv i KMSHK-së, Imer Mushkolaj, tha se ndër problemet e mediave online sa i përket dezinformimit dhe keqinformimit, janë mungesa e resurseve njerëzore në redaksi dhe mosverifikimi i fakteve para publikimit.

XS
SM
MD
LG