Ndërlidhjet

Fushata anti-drogë e talibanëve: Zbulohen dhjetëra viktima në Kabul


Fushata anti-drogë e talibanëve: Zbulohen dhjetëra viktima në Kabul
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Trupat e 59 afganëve janë gjetur në Kabul, pasi autoritetet e kanë pastruar një zonë të njohur për personat që kanë varësi ndaj drogës. Ndonëse talibanët janë duke promovuar fushatën kundër përdorimit të drogës, ky shtet vazhdon të vuajë nga ky problem. Afganët që përdorin drogë me raste janë rrahur apo janë burgosur. Shumë familjarë nuk e dinë nëse familjarët e tyre janë të gjallë apo të vdekur. (Përgatitën: Albina Kastrati dhe Ibrahim Berisha )

XS
SM
MD
LG