Ndërlidhjet

Shpërthen dhuna gjatë një fjalimi të Erdoganit në Nju Jork


Shpërthen dhuna gjatë një fjalimi të Erdoganit në Nju Jork
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Gjatë një fjalimi që president turk, Recep Tayyip Erdogan ka mbajtur në Nju Jork, ka shpërthyer dhuna. Protestuesit kanë filluar të përleshen dhe ata janë larguar me forcë nga ngjarja që është zhvilluar në një hotel më 21 shtator. Kjo ngjarje vjen pas një incidenti në muajin maj, ku anëtarët e sigurimit të Erdoganit kishin sulmuar protestuesit paqësor, të cilët gjendeshin jashtë rezidencës së ambasadorit turk në Uashington. (Video: VOA)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG