Ndërlidhjet

Prishtinë: Shënohet Dita e Pavarësisë së SHBA-së


Për nder të përvjetorit e 241-të të Deklaratës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës sot në Prishtinë është ngritur flamuri amerikan. Aktiviteti është organizuar nga Shoqata “Miqtë e Amerikës”, kurse flamuri është ngritur nga Gardën Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës.Ngjarja është zhvilluar në Sheshin, Bill Clinton, ku qëndron dhe busti i Presidentit Bill Clinton.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG