Ndërlidhjet

Egzona nga Hasi – asamblistja e parë grua me aftësi të kufizuara në Kosovë


Egzona nga Hasi – asamblistja e parë grua me aftësi të kufizuara në Kosovë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Egzona Hoxhaj është asamblistja e parë grua me aftësi të kufizuara në Kosovë. Në zgjedhjet komunale të vitit 2021, ajo fitoi votat e nevojshme për t’u bërë asambliste në Kuvendin Komunal të Prizrenit. Misioni i 28- vjeçares është të çojë përpara kërkesat e personave me aftësi të kufizuara dhe votuesve të saj.

XS
SM
MD
LG