Ndërlidhjet

Gjyqtari Ibrahimi arsyeton vendimin


Gjyqtari Ibrahimi arsyeton vendimin
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Gjyqtari i rastit, Hamdi Ibrahimi në arsyetimin e tij ka thënë se: "Ne besojmë se vendimin që e kemi shpallur, e kemi shpallur në emër të qytetarëve të Kosovës dhe plotësisht na përkrahin në këtë vendim. Pse? Sepse në këto troje ekstremizmi fetar nuk mund të zërë vend. Dhe, këto veprime që të akuzuarit kanë dashur t'i ndërmarrin, janë me qëllim që në këto troje, si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovës, të shkaktohet një klimë e pasigurisë, të futet elementi i ekstremizmit dhe me vepra terroriste të destabilizohet vendi.(Video: Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG