Ndërlidhjet

Flija - fillimi i një ëndrre të madhe


Flija - fillimi i një ëndrre të madhe
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Në vitin 2008, Fetije Nikçi vendosi që shtëpinë e saj në fshatin Rekë e Allagës, afër Pejës, ta kthejë në bujtinë për turistët e huaj, duke u bërë kështu gruaja e parë nga ky rajon që filloi të merret me turizëm. Sot, ajo udhëheq këtë biznes që pret e përcjell qindra turistë të huaj brenda vitit. Përkundër sfidave, Fetija thotë se ka realizuar ëndrrën e saj të madhe dhe se është e pavarur.

XS
SM
MD
LG