Ndërlidhjet

Java nëpër fotografi

Teksa pushtimi rus i Ukrainës vazhdon, Kievi u stolis me drita për festat e fundvitit, e banorët e Hersonit iu gëzuan ribashkimit me familjarët dhe lëvizjes lirshëm nëpër qytet. E, ndërkohë në Mal të Zi protestuesit kërkuan zgjedhje të parakohshme. Shikuar nëpërmjet fotografive, këto janë disa prej ngjarjeve nga java që lamë pas që kanë ndodhur në rajonet prej nga raporton Radio Evropa e Lirë.

(Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG