Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

Protesta e migrantëve ekonomikë, që po mbahen të bllokuar në kufirin mes Greqisë e Maqedonisë, një Babadimër që fluturon me sajë motorizuese, si dhe shënimi i Arbainit, janë vetëm disa nga ngjarjet e javës që po lëmë pas. Radio Evropa e Lirë sjell imazhet më karakteristike nga këto ngjarje, të përmbledhura në një fotogaleri.
Trego më shumë

Një re e formësuar, kurse në sfond shihen vija të bardha nga aeroplanët shënojë qiellin blu në një prej fenomeneve të rralla atmosferike mbi qytetin maqedonas të Gjevgjelisë, më 2 dhjetor.
1

Një re e formësuar, kurse në sfond shihen vija të bardha nga aeroplanët shënojë qiellin blu në një prej fenomeneve të rralla atmosferike mbi qytetin maqedonas të Gjevgjelisë, më 2 dhjetor.

Njerëzit duke ushqyer pëllumbat para një katedrale në një park në Almati, Kazakistan.
2

Njerëzit duke ushqyer pëllumbat para një katedrale në një park në Almati, Kazakistan.

Retë e ulëta kanë mbuluar luginat mes majave në Alpet austriake, derisa Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, fluturon me aeroplan për t'u takuar me kryeministrin e Kosovës në Prishtinë. 
3

Retë e ulëta kanë mbuluar luginat mes majave në Alpet austriake, derisa Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, fluturon me aeroplan për t'u takuar me kryeministrin e Kosovës në Prishtinë. 

Një pamje e pazakontë në qiellin e Blagoevgradit, Bullgari, ku një pilot i veshur si Babadimër vjen në një slitë të motorizuar.
4

Një pamje e pazakontë në qiellin e Blagoevgradit, Bullgari, ku një pilot i veshur si Babadimër vjen në një slitë të motorizuar.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG