Ndërlidhjet

Futbolli kapërcen ndasitë në Bosnje dhe Hercegovinë


Futbolli kapërcen ndasitë në Bosnje dhe Hercegovinë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Për dy klube futbolli në Bosnje dhe Hercegovinë, ndasitë ndërmjet entiteteve të vendit ekzistojnë vetëm në letër. Lojtarët nga Borac Osmaci dhe nga Memiqi janë shembuj të miqësisë dhe të korrektësisë sportive, të pandikuar nga lufta që dërrmoi vendin e tyre dekada më parë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG