Ndërlidhjet

“Newtoni i Gazës” gjeneron rrymë për tendën e familjes


“Newtoni i Gazës” gjeneron rrymë për tendën e familjes
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Duke përdorur dy ventilatorë të blerë në një treg hekurishtesh dhe të lidhur me disa tela, 15-vjeçari Hussam Al-Attar ka krijuar burimin e vet të energjisë për të ndriçuar tendën ku ai dhe familja e tij po jetojnë, si rezultat i zhvendosjes nga ofensiva e Izraelit në Gazë, e nxitur nga sulmet e grupit radikal palestinez, Hamas – i shpallur organizatë terroriste nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian – brenda territorit izraelit. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG