Ndërlidhjet

Dy të vrarë në një sulm me thikë në Gjermani


Një polic gjerman. Fotografi nga arkivi.
Një polic gjerman. Fotografi nga arkivi.

Dy persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në një sulm me thikë në një tren në veri të Gjermanisë, tha Policia.

Policia gjermane tha se sulmuesi i dyshuar është kapur nga autoritetet.

Sulmi ndodhi në një tren që po udhëtonte midis qytetit të Hamburgut dhe Kielit, thanë autoritetet.

Policia po kryen hetime në stacionin e trenit në Broksted, tha kompania e trenave të Gjermanisë, duke shtuar se disa shërbime midis Hamburgut dhe Kielit janë pezulluar.

Treni po udhëtonte në relacionin midis këtyre dy qyteteve, kur një pasagjer nisi të sulmonte me thikë njerëzit e tjerë, raportuan mediat gjermane.

XS
SM
MD
LG