Ndërlidhjet

Gjermania fillon vaksinimin e gjithë popullsisë


Gjermania fillon vaksinimin e gjithë popullsisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:50 0:00

Sllovakia është bërë vendi i dytë në Bashkimin Evropian që administron vaksinën ruse Sputnik; Gjermania ka ndërprerë dhënien e përparësisë për grupet e ndjeshme, duke hapur rrugën që e gjithë popullata e rritur të vaksinohet; kufizimet e lëvizjes në kryeqytetin Indian, Nju Delhi, janë lehtësuar derisa vaksinimi i vendit arrin në fshatrat e largëta; një zyrtar i lartë i OBSH-së thotë se vendet e pasura duhet të dhurojnë më shumë vaksina. (Përgatitën: Taulant Qenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG