Ndërlidhjet

Gratë e Shtetit Islamik


Umm Ams dhe Dua, kushërira të reja në moshë, ishin martuar me luftëtarë të huaj të grupit militant të Shtetit Islamik në Raqqa të Sirisë. Umm Ams thotë se ajo fillimisht ka përqafuar entuziazmin fetar të grupit. Por, pasi që burri i saj vendosi të ikë dhe burri i Duas kreu një sulm vetvrasës me bombë, ato ikën së bashku në Turqi.

XS
SM
MD
LG