Ndërlidhjet

Gratë afgane vajtojnë dëmet pas 100 ditësh sundim të talibanëve


Gratë afgane vajtojnë dëmet pas 100 ditësh sundim të talibanëve
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Një avokate publike, një aktiviste për të drejtat e grave, dhe pronare biznesesh të vogla: këtyre grave u është përmbysur jeta dhe karriera, nga kthimi i talibanëve në pushtet, në gusht. Pas 100 ditëve të para të sundimit të talibanëve, ato numërojnë dëmet personale dhe ekonomike, të shkaktuara nga politikat shtypëse të regjimit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG