Ndërlidhjet

Gruaja afgane mëson të lexojë dhe shkruajë në moshën 63-vjeçare


Gruaja afgane mëson të lexojë dhe shkruajë në moshën 63-vjeçare
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Shafiqa Mosawi, 63-vjeçare, është një nga mijëra afganë që janë regjistruar në qendrat e shkollimit për të rritur në të gjithë vendin për të mësuar shkrim dhe lexim. Sipas Ministrisë afgane të Arsimit, gati 60 për qind e afganëve mbi 45 vjeç janë analfabetë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG