Ndërlidhjet

Nis haxhillëku i një milion myslimanëve


Nis haxhillëku i një milion myslimanëve
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Të veshur me rroba të bardha, besimtarë nga e mbarë bota i kanë mbushur rrugët e vendit më të shenjtë të islamit, Mekës, teksa në Arabinë Saudite kanë filluar pelegrinazhin më të madh që nga shpërthimi i pandemisë së koronavirusit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG