Ndërlidhjet

Institucionet e Kosovës nën vëzhgimin e kamerave kineze


Institucionet e Kosovës nën vëzhgimin e kamerave kineze
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Kamera të dy kompanive kineze të sanksionuara nga SHBA-ja janë të vendosura në ndërtesa të ndryshme në Prishtinë - nga Qeveria e Kosovës dhe Prokuroria e Shtetit e deri te sheshet e kryeqytetit. Kamerat e kompanive Dahua dhe HikVision janë në listë të zezë të SHBA-së, për shkak të, siç thuhet, lidhjes së tyre me Qeverinë kineze dhe abuzimet e dyshuara me të drejtat e njeriut.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG