Ndërlidhjet

“Jeta” që ndryshoi jetë të grave deçanase


“Jeta” që ndryshoi jetë të grave deçanase
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Pavarësimin e bashkëvendëseve të saj ka 18 vjet që e ka bërë mision. Safete Gacaferi nga Deçani udhëheq organizatën “Jeta” në këtë qytet, e cila organizon kurse e trajnime për gratë. Në një rrëfim për Radion Evropa e Lirë, ajo tregon se mijëra gra deçanase janë aftësuar në profesione të ndryshme dhe se dhjetëra prej tyre kanë arritur t’i hapin bizneset e veta.

XS
SM
MD
LG