Ndërlidhjet

Protesta në Uashington para certifikimit të fitores së Joe Bidenit

Qindra mbështetës të presidentit amerikan, Donald Trump mbajtën protesta në Uashington më 5 dhe 6 janar. Këto protesta vijnë pak para se Kongresi amerikan të mbajë një mbledhje të përbashkët e caktuar për 6 janar, ku do të certifikohet fitorja e Joe Bidenit në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, 2020. Në protestën e 6 janarit, mori pjesë edhe presidenti Donald Trump.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG