Ndërlidhjet

Gruaja ukrainase tregon rrahjen dhe poshtërimin në kampin rus të filtrimit


 Gruaja ukrainase tregon rrahjen dhe poshtërimin në kampin rus të filtrimit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:06:44 0:00

Olena Strukalyova thotë se u detyrua të zhvishej ndërsa pa një burrë duke u rrahur brutalisht në një kamp rus filtrimi, ku civilët nga zonat e pushtuara të Ukrainës duhej të kalonin përpara se të dërgoheshin në Rusi. Ukraina vlerëson se 1.6 milion qytetarë të saj kanë kaluar nëpër këto kampe, ndërsa Rusia e konsideron këtë numër edhe më të lartë. Strukalyova, nga Mariupoli, thotë se ajo u kontrollua disa herë përpara se të kalonte në Rusi - nga ku më pas udhëtoi menjëherë për në Gjeorgji.

XS
SM
MD
LG