Ndërlidhjet

Ish-koloneli amerikan analizon armatimin e grupit të Millan Radoiçiqit


Ish-koloneli amerikan analizon armatimin e grupit të Millan Radoiçiqit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Mitralozat, raketahedhësit dhe mortajat - pjesë e armatimit të grupit që dyshohet se organizoi sulmin në Banjskë - kanë mundur të shkaktojnë dëme të mëdha ndaj forcave policore të Kosovës, sipas ish-kolonelit amerikan, Gian Gentile. Ai thotë se armatim të tillë nuk kanë as policët në SHBA, por kanë luftëtarët rusë e ukrainas.

XS
SM
MD
LG