Ndërlidhjet

Protesta në rrugët e Kabulit


Mijëra pjestarë të komunitetit etnik Hazaras kanë dalur në rrugët e Kabulit për të protestuar, pas vrasjes së shtatë pjesëtarëve të këtij komuniteti. Derisa po mbanin arkivolet me viktima, protestuesit hidhnin parulla kundër talebanëve dhe militantëve të të ashtuquajturit Shteti Islamik. Ata gjithashtu kanë bërë thirrje për dorëheqjen e presidentit afgan, Ashraf Ghani dhe shefit ekzekutiv Abdullah Abdullah, për dështimin për të ofruar siguri në vend.

XS
SM
MD
LG