Ndërlidhjet

Këtë vit “EXIT” kishte 200 mijë spektatorë


Edicioni i 17-të i festivalit të muzikës, “Exit” në Serbi ka përfunduar me 10 korrik me numër rekord spektatorësh. 200 mijë persona raportohet të kenë marrë pjesë në festivalin katër ditor “Exit”. DJ nga Franca, David Guetta ka qenë pika kryesore në këtë festival, ndërsa artistë të tjerë që kanë marrë pjesë kanë qenë edhe Wiz Khalifa, The Prodigy dhe të tjerë. Në tërësi janë 100 këngëtarë dhe grupe që janë paraqitur në ndonjëren prej 30 skenave të kalasë së Petrovaradinit, afër Novi Sadit. Ky festival konsiderohet si një nga më të mëdhenjtë në Europën lindore.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG