Ndërlidhjet

Lajmet nga REL / 22 maj


Në Riga të Letonisë, protestuesit pro-evropianë kanë valëvitur flamujt e Ukrainës dhe të Gjeorgjisë jashtë ndërtesës ku po mbahej samiti i Partneritetit Lindore të Bashkimit Evropian; në Srebrenicë të Bosnjes, një kor i fëmijëve ndëretnik po bën përgatitjet për një performancë, që do të zhvillohet gjatë vizitës se ardhdhme të Papa Françeskut në Sarajevë.

XS
SM
MD
LG