Ndërlidhjet

Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë të punojnë në Afganistan dhe Pakistan


Banorët e Luginës Swat në Pakistan, kanë vëzhguar dëmet e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm, që goditi këtë vend një ditë më parë. Tërmeti prej 7.5 shkallësh të Rihterit, kishte epiqendrën në afërsi të qytetit afgan Jurm, por qindra persona raportohen në vdekur në Afganistan. Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë të punojnë në Afganistan dhe Pakistan, pas tërmetit të madh, që ndodhi dje në Azinë jugore.

XS
SM
MD
LG