Ndërlidhjet

Rehabilitim i parajsës së zogjve në Ulqin


Rehabilitim i parajsës së zogjve në Ulqin
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Kriporja e Ulqinit është vend pushimi për miliona zogj që fluturojnë nga Afrika në Evropë. Gjatë dhjetë vjetëve të fundit, habitati në këtë qytetit të Malit të Zi është kërcënuar nga ndërprerja e prodhimit të kripës. Shteti, i cili këtë hapësirë e ka shpallur park natyror, po përpiqet t’i sanojë pasojat e shkatërrimit afatgjatë dhe të justifikojë epitetin e parajsës së zogjve. (Përgatitën: Valona Tela dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG