Ndërlidhjet

Nga një Kuran i shekullit XVI e deri te vezët Fabergé - Kazakistani ekspozon thesaret e konfiskuara

Muzeu Shtetëror Qendror në Almaty, Kazakistan, po shfaq një koleksion të veprave të rralla të artit, armëve dhe bizhuterive që qeveria i kishte marrë në zotërim. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG