Ndërlidhjet

Kush çfarë tha për Asociacionin?


Kush çfarë tha për Asociacionin?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është një prej pikave të marrëveshjes së nënshkruar mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel më 2013. Mirëpo për jetësimin e tij në Kosovë janë vënë disa kushte, teksa në Beograd bëhet thirrje që të mos ketë vonesa. Shihni si i kanë komentuar qytetarët deklaratat e zyrtarëve shtetërorë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG