Ndërlidhjet

Kuvendi i Kosovës, institucioni i parë me dhomë për gjidhënie


Kuvendi i Kosovës, institucioni i parë me dhomë për gjidhënie
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:08:19 0:00

Me iniciativë të deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti, Kuvendi i Kosovës së shpejti do të ketë dhomë të veçantë për gjidhënie për deputetet dhe punëtoret e këtij institucione. Në një bisedë me Radion Evropa e Lirë, Kurti ndanë detaje lidhur me këtë nismë, me shpresë që shembulli të ndiqet edhe nga institucionet tjera.

XS
SM
MD
LG