Ndërlidhjet

Tensione në Kuvendin e Malit të Zi


Parlamenti i Malit të Zi ka votuar për t'iu hequr imunitetin katër deputetëve të opozitës, nën akuzat se kanë nxitur dhunë brenda kuvendit. Në një seancë të tensionuar, që ka zgjatur deri në mesnatën e kaluar, ligjvënësit kanë votuar për t'iu hequr imunitetin deputetëve të Frontit Demokratik: Marina Jociq, Millutin Gjukanoviq, Branko Radulloviq dhe Millan Knezheviq, për shkak të dhunës në muajin shkurt. (Video: Shërbimi i Ballkanit i REL-it &Kanali zyrtar i Kuvendit malazez në Youtube)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG