Ndërlidhjet

Largim i taksës apo trupave amerikane?


Largim i taksës apo trupave amerikane?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Disa senatorë amerikanë kanë thënë që nëse autoritetet e Kosovës nuk heqin taksën ndaj importeve të Serbisë dhe Bosnjës dhe nuk janë të përkushtuara plotësisht për paqe, Shtetet e Bashkuara duhet të shqyrtojnë prezencën ushtarake në këtë shtet. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se taksa nuk mund të jetë e lidhur me këtë vendim potencial të SHBA-së. Kush çfarë tha në gjithë këtë diskutim? Një përmbledhje e gjeni në këtë video.

XS
SM
MD
LG