Ndërlidhjet

Lindja e fëmijëve në Afganistan është e rrezikshme


Lindja e fëmijëve në Afganistan është e rrezikshme
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Gratë shtatzëna në Afganistan përballen me rreziqe të larta të komplikimeve ose vdekjes gjatë lindjes. Rreziqe ka edhe për foshnjat e tyre, për shkak të varfërisë dhe qasjes së kufizuar në kujdes shëndetësor. (Përgatitën: Valona Tela dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG