Ndërlidhjet

Lufta me zjarret në Kroaci


Zjarrfikësit, pas një dite të plotë, arritën të vënë nën kontroll një zjarr të madh pranë Splitit, qytetit të dytë më të madh të Kroacisë. Zjarri ka dëmtuar fshatra dhe ka arritur periferitë e Splitit, të hënën vonë, duke lënë disa pjesë të qytetit pa ujë dhe rrymë. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG