Ndërlidhjet

"Engjëlli i luftëtarëve"

Mjekja e luftës, Yana Rykhlitska, punoi nën zjarrin e vazhdueshëm të armëve dhe nën presion të madh në Bahmut, duke u kujdesur për ushtarët ukrainas të plagosur dhe që po vdisnin. Më 3 mars, ajo u vra nga zjarri i artilerisë ruse. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG