Ndërlidhjet

Marinsat ndihmojnë të prekurit nga përmbytjet në Teksas


Një njësi e marinsave amerikanë, më 31 gusht, ka përdorur makina amfibe për të lëvizur nëpër rrugët e përmbytura në Arthur të Teksasit, me qëllim që të ndihmojnë personat e prekur nga stuhia Harvey. Më shumë se 40 persona thuhet se kanë humbur jetën dhe rreth një milion të tjerë janë larguar nga shtëpitë e tyre, si pasojë e stuhisë Harvey. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG