Ndërlidhjet

Marrëveshje apo mosmarrëveshje?


Marrëveshje apo mosmarrëveshje?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur marrëveshje për koalicion qeverisës andaj seanca e parë e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, i gjen ato pa një dokument-marrëveshje për qeverisje të përbashkët. Reagimet në rrjetet sociale kanë qenë të shpejta, pasi të dyja partitë disa herë janë takuar për të negociuar dhe me raste janë shprehur optimiste për arritje te pajtueshmërisë. Një përmbledhje të reagimeve e gjeni në këtë video.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG