Ndërlidhjet

Misteri i "Pusit të Ferrit"


Misteri i "Pusit të Ferrit"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

I rrethuar nga misteri dhe nga përrallat për demonë, Pusi i Barhutit, në lindje të Jemenit – i njohur si “Pusi i Ferrit” – është një mrekulli shumë pak e njohur e natyrës. E ndodhur më afër kufirit me Omanin, sesa me kryeqytetin Sana, 1.300 kilometra larg, vrima gjigante në shkretëtirën e provincës Al-Mahra është 30 metra e gjerë dhe besohet të jetë ndërmjet 100 dhe 250 metra e thellë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG