Ndërlidhjet

Mungesa e ujit po i jep Iranit ndjenjën e fundosjes


Mungesa e ujit po i jep Iranit ndjenjën e fundosjes
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Irani, i cili ka mungesë të ujit, mbështetet shumë në pompimin e ujërave nëntokësore. Por kjo zgjidhje ka shkaktuar edhe dëme. Në shumë rajone, pjesët e tokës po fundosen dhe ndahen duke kërcënuar shtëpitë dhe infrastrukturën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG