Ndërlidhjet

NASA gjen ujë në pjesën diellore të Hënës


NASA gjen ujë në pjesën diellore të Hënës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Agjencia Amerikane e Hapësirës (NASA) ka thënë se ka gjetur ujë në pjesën e Hënës që ndriçohet nga dielli. Gjetja e ujit në Hënë mund t’iu ndihmojë astronautëve për vendosjen e një baze atje, si dhe të tregojë më shumë për historinë e krijimit të saj. (Përgatitën: Fatos Bytyçi dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG