Ndërlidhjet

Ndjekja e ëndrrës së ëmbël në Malishevë


Ndjekja e ëndrrës së ëmbël në Malishevë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Borbardhë Mazreku nga Malisheva, rreth gjashtë vjet më parë, nisi idenë e një biznesi për të punësuar gratë e kësaj zone. Prodhimi i ëmbëlsirave dhe shitja përmes rrjeteve sociale, më vonë u shndërrua në biznes familjar ku janë të punësuara të paktën 15 gra. Rruga drejt suksesit të “Bardhas’s cake” ishte e vështirë dhe me paragjykime.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG